30 lat Biebrzańskiego Parku Narodowego dla ochrony przyrody

W bieżącym roku Biebrzański Park Narodowy świętuje jubileusz 30 lat istnienia. Jednym z wydarzeń zorganizowanych w ramach obchodów urodzin Parku, był happening pn. „30 lat Biebrzańskiego Parku Narodowego dla ochrony przyrody”, który odbył się w ubiegłą sobotę 30 września br.
Głównym punktem happeningu było uroczyste odsłonięcie muralu obrazującego bogactwo przyrodnicze Biebrzańskiego Parku Narodowego, autorstwa artysty malarza - Jakuba Brodzika, w wykonaniu Jakuba Brodzika oraz Bernarda Dzido. Mural zdobi siedzibę Parku w Osowcu-Twierdzy 8.
Niezwykle ciekawym punktem wydarzenia było również otwarcie galerii obrazów, autorstwa artysty malarza - Piotra Orzechowskiego. Autor stworzył te wyjątkowe i piękne obrazy, specjalnie z okazji jubileuszu Parku. Wystawa stała prezentowana na placu przed siedzibą Parku.
Ciekawym punktem happeningu było stoisko edukacyjne Parku z grami, zabawami, konkursami, doświadczeniami naukowymi.
Dziękujemy gościom za przybycie i aktywne uczestnictwo. Zapraszamy do odwiedzin siedziby Parku i podziwiania muralu oraz galerii obrazów.
Happening został realizowany jest w ramach przedsięwzięcia pn. Program aktywnej edukacji prowadzonej przez Biebrzański Park Narodowy pn. „Z myślą o przyszłości – chrońmy i dbajmy o środowisko”, w ramach programu priorytetowego Edukacja ekologiczna na lata 2021-2025, sfinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Tekst i zdjęcia: Beata Głębocka BbPN


design by LEMONPIXEL.pl