Dlaczego czapla lata ze zgiętą szyją?

Zapraszamy na wycieczkę!
Gdzie budują swoje gniazda ohary? Po co kormorany susza swoje pióra? Czy każda kaczka potrafi nurkować? Dlaczego czapla lata ze zgiętą szyją? Które ptaki wypluwają niestrawione resztki pokarmu w postaci wypluwek?
 
Jeśli chcą Państwo poznać odpowiedzi na te i inne pytania związane ze skrzydlatymi mieszkańcami Parku Narodowego „Ujście Warty”, serdecznie zapraszamy na wiosenną wycieczkę po nadwarciańskich rozlewiskach. Tajemnice ptasiego życia zgłębiać będziemy spacerując ścieżką przyrodniczą „Ptasim szlakiem” (tzw. Betonką). Wszystkich, których interesują „ptasie sprawy” serdecznie zapraszamy w niedzielę, 7 maja o godz. 9 00  By ułatwić dotarcie na miejsce tym, którzy będą w Słońsku po raz pierwszy, lub słabo znają tę miejscowość, spotkamy się pod kościołem o godz. 8 55. Stąd wspólnie dojedziemy na ścieżkę „Ptasim Szlakiem”. Oczywiście, ci którzy wiedzą jak dojechać w to miejsce mogą na nas czekać o godz. 9  00  pod wiatą na początku ścieżki „Ptasim szlakiem”.
 
Wycieczka trwać będzie ok 2-3 godz. Pokonamy razem ok 4 km. Choć w kalendarzu powiewać już będzie kartka z majowa datą, prosimy o zabranie cieplejszych ubrań. Wskazane też będzie nakrycie na głowę.
 
Tych z Państwa, którzy wyrażają chęć uczestnictwa w wycieczce prosimy o zapisywanie się na liście uczestników telefonicznie 95 7524026 lub mailowo na adres: edukacja@pnujsciewarty.gov.pl. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
 
autor: Magda Mądrawska-Okołów


design by LEMONPIXEL.pl