Europejskie Dni Ptaków 2017

Gratka dla ptakolubów!

Słowiński Park Narodowy zaprasza na udział w zajęciach pt. „Europejskie Dni Ptaków” w dniu 30.09.2017 (sobota), które odbędą się w godzinach od 8:00 do 12:00. Do udziału w zajęciach zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką przyrodniczą, a zwłaszcza ornitologią. Zajęcia odbędą się w Muzeum Przyrodniczym SPN w Smołdzinie oraz na terenie O.O. Smołdzino.

Europejskie Dni Ptaków to ogólnoeuropejska akcja promująca ciekawy i aktywny sposób spędzania wolnego czasu na łonie natury. Powyższa akcja została zainicjowana przez ogólnoświatową organizację ornitologiczną Birdlife International, której odpowiednikiem krajowym jest OTOP (Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków). Pod okiem doświadczonego ornitologa będzie można poszerzyć swoją wiedzę na temat ptaków oraz podejmowanego przez nie trudu wędrówki i powodów dla których ptaki ryzykują swoje życie aby migrować. Wstęp na zajęcia jest wolny! Każdy, kto jest zainteresowany (od dzieci po dorosłych) zapraszamy na godzinę 8:00 przy budynku Muzeum SPN w Smołdzinie.

 

Zajęcia rozpoczną się prezentacją multimedialną w sali dydaktycznej Muzeum SPN w Smołdzinie na temat migracji ptaków (ok. 1h). Finalną częścią zajęć będą warsztaty terenowe m.in. obserwacja ptakiów w parku wiejskim w Smołdzinie, nad rzeką Łupawą a na koniec w okolicznych lasach i łąkach (długość trasy ok. 3,5 km, ok. 3h). Zebrane przez uczestników obserwacje ptaków będą wprowadzone do specjalnego formularza, który zostanie przesłany do OTOP-u. Na stronie powyższej organizacji będzie można znaleźć wyniki ogólnopolskich liczeń z podziałem na województwa oraz poznać TOP 10 najpopularniejszych ptaków przełomu września i października. Zapraszam chętnych na godzinę 8:00 w Muzeum SPN.

 

Ze względu na planowaną część terenową prosimy aby uczestnicy zabezpieczyli się odpowiednio do panujących warunków pogodowych i pory dnia tj. obuwie terenowe, odzież ochronna, prowiant podręczny, lornetka i oczywiście dobry humor!

 

 

Gorąco zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych!design by LEMONPIXEL.pl