Ferie z parkiem narodowym „Bory Tucholskie”

Już po raz dwunasty mamy zaszczyt zaprosić szkoły do spędzenia ferii zimowych z Parkiem Narodowym „Bory Tucholskie”. Zajęcia będą odbywać się w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Chocińskim Młynie, (Chociński Młyn 5, 89-608 Swornegacie). Ze względów organizacyjnych w zajęciach może uczestniczyć tylko jedna grupa składająca się max z 30 osób.  Zajęcia są bezpłatne. Grupy zorganizowane zainteresowane naszą ofertą prosimy o kontakt telefoniczny (tel. 52 33 55 127) od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 - 15.00. 

Proponujemy następujące tematy zajęć do wyboru:

1. Opakowania wielorazowego użytku – torba
Podczas zajęć uczniowie poznają historię reklamówki, rolę jaką pełniła dawniej i dziś. Wspólnie dojdziemy do tego dlaczego warto używać opakowań wielorazowego użytku. W czasie warsztatów każdy uczeń ozdobi bawełnianą torbę (wykona na niej rysunek wg własnego pomysłu), którą zabierze ze sobą.
czas trwania zajęć: ok. 1,5 h

2. Karnawał na wesoło
Podczas zajęć uczniowie dowiedzą się co to są zapusty. Poznają zwyczaje karnawałowe. Własnoręcznie przygotują kotyliony i maski karnawałowe. Nie zabraknie również zabaw i tańców.
czas trwania zajęć: ok.2 – 2,5 h

3. Jak i czym dokarmiać ptaki?
Podczas zajęć uczniowie dowiedzą się czym i gdzie najlepiej dokarmiać ptaki. Nauczą się rozpoznawać gatunki ptaków, które chętnie korzystają z karmników. Własnoręcznie przygotują karmniki z butelek PET.
czas trwania zajęć: ok. 2 h

4. Zwierzęta Parku Narodowego „Bory Tucholskie”
Podczas zajęć uczniowie dowiedzą się jakie zwierzęta występują w Parku Narodowym „Bory Tucholskie”, poznają ich charakterystyczne zachowanie, zwyczaje oraz zobaczą dzięki filmom z fotopułapek jak zachowują się w swoim naturalnym środowisku.
czas trwania zajęć: ok. 1,5 h
/BG/design by LEMONPIXEL.pl