Ferie z przyrodą

Bezpłatne warsztaty w najbliższe ferie zimowe

Słowiński Park Narodowy, w związku ze zbliżającymi się feriami, serdecznie zaprasza dzieci i młodzież, zarówno w grupach zorganizowanych, jak i indywidualnych uczestników, na nieodpłatne warsztaty w ramach corocznego bloku „Ferie z przyrodą”. Podczas zajęć będzie można dowiedzieć się wielu ciekawostek o otaczającym nas świecie przyrody, a ponadto spędzić swój wolny czas aktywnie i twórczo podczas różnorodnych zajęć plastycznych.

W tym roku, nawiązując do 50-lecia Słowińskiego Parku Narodowego, tematem przewodnim spotkań w Muzeum Przyrodniczym w Smołdzinie będzie Park na przestrzeni połowy stulecia. W ramach zajęć „Przyrodnicza podróż w czasie (…)” będziemy odkrywać tajemnice przyrody.

Uczestników z Gminy Smołdzino zapraszamy w dniach:

17 stycznia – na prezentację bajek z rzutnika, podczas których uczestnicy będą „Poszukiwaczami bajkowej prawdy” i spróbują znaleźć w wyświetlanych materiałach rzeczywiste gatunki roślin i zwierząt; drugą częścią spotkania będą zajęcia plastyczne, wykorzystujące różnorakie techniki artystyczne.

26 stycznia – uczestnicy odbędą „Przyrodniczą podróż w czasie poprzez slajdy” z terenu SPN, powstałych na przestrzeni 50 lat istnienia Parku; drugą częścią spotkania będą zajęcia plastyczne, wykorzystujące różnorakie techniki artystyczne.

                Uczestników spoza Gminy Smołdzino zapraszamy w dniach:

19 stycznia – na prezentację bajek z rzutnika, podczas których uczestnicy będą „Poszukiwaczami bajkowej prawdy” i spróbują znaleźć w wyświetlanych materiałach rzeczywiste gatunki roślin i zwierząt; drugą częścią spotkania będą zajęcia plastyczne, wykorzystujące różnorakie techniki artystyczne.

24 stycznia – uczestnicy odbędą „Przyrodniczą podróż w czasie poprzez slajdy” z terenu SPN, powstałych na przestrzeni 50 lat istnienia Parku; drugą częścią spotkania będą zajęcia plastyczne, wykorzystujące różnorakie techniki artystyczne.

Wyżej wymienione zajęcia rozpoczynają się o godzinie 11:30, a każdorazowo grupa uczestników może liczyć maksymalnie 20-25 osób. W celu zgłoszenia chęci uczestniczenia, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia (załącznik).

Równolegle zapraszamy na warsztaty prowadzone przez pracownika Parku, odbywające się w Bibliotece Miejskiej w Łebie w dniach:

18 stycznia – Oryginalne zachowania ptaków - prezentacja multimedialna

Malowanie na kamieniach - zajęcia plastyczne

20 stycznia – Gry i zabawy przyrodnicze

25 stycznia – Zwierzęta Słowińskiego Parku Narodowego – prezentacja multimedialna

           Wyobraźnia nie zna granic. Jak z papieru zrobić kota? – zajęcia plastyczne

Wyżej wymienione zajęcia rozpoczynają się o godzinie 13:00.

Serdecznie zachęcamy do spędzenia ferii z przyrodą!

 

Do pobrania:

1) plakat

2) formularz zgłoszeniadesign by LEMONPIXEL.pl