Obserwacje gwiezdnego nieba

Bieszczadzki Park Narodowy zaprasza na warsztaty przewodników i nauczycieli w dn. 22-23 czerwca 2018 r. Tematy spotkań:

- „Obserwacje gwiezdnego nieba”

- „Rośliny bieszczadzkie w ekosystemach „krainy dolin” i w odniesieniach kulturowych ”

Warsztaty odbędą się w Terenowej Stacji Edukacji Ekologicznej BdPN w Wołosatem i w dolinie Wołosatki (zajęcia praktyczne). W przypadku braku odpowiednich warunków atmosferycznych do obserwacji nieba (kompletnie zachmurzonego nieba lub opadów deszczu) zostanie zrealizowany program multimedialny teoretyczny w Sali stacji.

W programie m.in.:

- diaporama gwiezdnego nieba, pokaz gwiazdozbiorów, nauka orientacji na niebie i rozpoznawanie głównych gwiazdozbiorów (obserwacje przez teleskopy astronomiczne)

- zbiorowiska roślinne „krainy dolin”, dawne wykorzystanie roślin w kuchni, karpacka tradycja ziołolecznicza, między wierzeniami a symboliką roślin oraz rozważania na temat, czym się różni dawny związek człowieka ze światem roślin od dzisiejszego?

Koszt udziału w warsztatach wynosi 165,00 zł/os. (w tym jest koszt wyżywienia – obiadokolacja, śniadanie, obiad, serwis kawowy, zajęcia astronomiczne, nocleg z pościelą, ubezpieczenie od NW).

Jest możliwość skorzystania z dodatkowych noclegów z 21/22 czerwca i 23 /24 czerwca, wtedy koszt pojedynczego noclegu wyniesie po 30 zł/doba/osoba

Warsztaty odbędą się jeśli zgłosi się przynajmniej 20 uczestników. Termin zgłoszenia do 19 czerwca 2018 r. (wtorek), do godz. 16.00, na adres: gholly@bdpn.pl.

Decyzja o odbyciu się warsztatów zostanie przekazana osobom zainteresowanym w dniu następnym, czyli 20.06. 2018 r. Zgłoszenia udziału będą równoważne z akceptacją Klauzuli informacyjnej Zapraszamy.

Pliki do pobrania:

Program warsztatówdesign by LEMONPIXEL.pl