Prawdziwa natura nietoperza

Pan Maurycy Ignaczak– od 20 lat zajmuje się badaniem i ochroną nietoperzy. Od początku dokumentuje swoją pasję robiąc zdjęcia nietoperzom. Wszystkie kilkadziesiąt zdjęć prezentowanych na wystawie zostało wykonanych przez Niego w naturalnym środowisku występowania nietoperzy.

Wystawa kilkudziesięciu zdjęć, którą można było oglądać w dniach i godzinach pracy Muzeum Przyrodniczo-Leśnego BPN od końca grudnia 2018 r. kończy się 21 lutego 2019 r. Zostało kilka dni!

więcej o Autorze:
Maurycy Ignaczak, absolwent Policealnego Studium Leśnego w Porażynie, studiował na Wydziale Leśnym w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Zajmuje się badaniem i ochroną nietoperzy od ponad 20 lat. Między innymi prowadzi badania jesiennego rojenia, oraz hibernacji nietoperzy w jednym z największych stanowisk tych ssaków w Polsce w Jaskini Szachownica. Jest autorem kilkudziesięciu artykułów naukowych w dziedzinie chiropterologii oraz wielu wystąpień, plakatów, referatów, seminariów na konferencjach naukowych.
Fotografią interesuje się od początku swojej przygody z nietoperzami. W ciągu ostatnich lat udoskonalił warsztat oraz metodykę fotografowania nietoperzy w locie. Tego typu zdjęcia pokazują prawdziwą naturę tych zwierząt. Wszystkie prezentowane fotografie wykonał w naturalnym środowisku bytowania gatunków chronionych na podstawie zezwoleń MŚ, GDOŚ i RDOŚ.

 design by LEMONPIXEL.pl