Pstrągi potokowe w Drawie

We wczorajsze, piękne, czerwcowe , przedpołudnie  w Drawie  na odcinku od miejsca biwakowania Drawnik  do miejsca biwakowania Sitnica zaroiło się od małych rybek. To efekt wpuszczenia kolejnej partii pstrąga potokowego. Wzmocniono w ten sposób populację gatunku w tej rzece na odcinku w parku narodowym. Ryby, o długości około 8 cm i średniej wadze sztuki ok. 4 gramów, dojechały w doskonałej kondycji z ośrodka w Jaryniu. Łącznie tym transportem przewieziono 37 worków, a w nich 12 300 szt. małych drapieżników.  

Zarybienie wykonali pracownicy obwodu ochronnego Szuwary. Z pewnością ryby wykorzystają możliwości wspaniałego siedliska jakim jest Drawa, a i wędkarze będą mogli liczyć na przygodę w przyszłości. Zarybianie, m.in. pstrągiem potokowym, wpisane jest do zadań ochronnych zatwierdzonych przez Ministra Środowiska dla Drawieńskiego Parku Narodowego.
https://www.youtube.com/watch?v=r0tsGUE6qfM&feature=emb_title

Środki na sfinansowanie zakupu materiału zarybieniowego zostały zabezpieczone w ramach Projektu „Ochrona ekosystemów wodnych Drawieńskiego Parku Narodowego” POIS.02.04.00-00-0145/16 współfinansowanego przez UE ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.

Tekst : Aleksandra Gancarczyk.design by LEMONPIXEL.pl