Uroczystość w Ustrzykach

W dniu 29 września 2023 roku delegacja pracowników Roztoczańskiego Parku Narodowego, na czele z Dyrektorem Parku Andrzejem Wojtyło, miała zaszczyt uczestniczyć w uroczystym otwarciu Ośrodka Edukacji Ekologicznej wraz z Muzeum Przyrodniczym BdPN w Ustrzykach Dolnych, które odbyło się w ramach Ogólnopolskiej Konferencji Jubileuszowej pod hasłem "Bieszczadzki Park Narodowy (1973-2023) – dorobek w zakresie ochrony zasobów przyrodniczych i krajobrazowych".
Ta wyjątkowa uroczystość była okazją do zwiedzenia jubileuszowej wystawy okolicznościowej, która przybliża historię i osiągnięcia Bieszczadzkiego Parku Narodowego przez ostatnie pięć dekad.
Z okazji pięćdziesiątej rocznicy utworzenia Bieszczadzkiego Parku Narodowego, pragniemy raz jeszcze złożyć serdeczne życzenia dla całej załogi BdPN. Niech kolejne lata przyniosą nowe wyzwania, sukcesy w ochronie przyrody oraz radość z codziennej pracy w pięknych okolicznościach dzikiej i nieskażonej natury Bieszczadów. Niech Park nadal stanowi miejsce inspiracji, nauki i rekreacji dla przyszłych pokoleń!

fot. B. Grabowska, P. Marczakowski/RPN


design by LEMONPIXEL.pl