Wędruj bezpiecznie!

Karkonoski Park Narodowy apeluje: wędruj bezpiecznie! 
W górach pogorszyły się warunki do uprawiania turystyki, na szlakach w części szczytowej jest ślisko, może występować oblodzenie. Przypominamy o odpowiednim przygotowaniu się do wycieczek w góry, zadbanie o bezpieczeństwo własne i najbliższych wędrujących osób: sprawdzene prognozy pogody, właściwy ubiór, stosownie do panujących warunków pogodowych (ochrona przed zimnem, wiatrem, opadem), zabranie do plecaka dodatkowej, ciepłej odzieży, rękawiczek, czapki, prowiantu, w tym termosu z ciepłym napojem. Pamiętamy też o zabraniu mapy papierowej, naładowanego telefonu komórkowego z aplikacją Ratunek, podręcznej apteczki, kijków i raczków (w zależności od stanu szlaków). Zanim wyruszymy w góry oceńmy czas jaki potrzebujemy na przejście trasy wycieczki i sprawdźmy godzinę zachodu słońca, żeby określić czas zapadania zmroku.

Prosimy o zachowanie ostrożności na szlaku czerwonym nad Kotłami Małego i Wielkiego Stawu oraz przy Śnieżnych Kotłach - w związku z sezonem zimowym, zostały tam już zdemontowane barierki.

Więcej na temat tego jak się należy przygotować do wędrówki znajdziecie na naszej stronie.
Bieżące informacje o zamykanych odcinkach szlaków oraz o obejściach zimowych publikujemy na mapie.
Informacje o zagrożeniu lawinowym oraz warunkach pogodowych znajdziecie na stronie Grupy Karkonoskiej GOPR: http://www.gopr.org/


design by LEMONPIXEL.pl