Wilcza Noc w Białowieskim PN

W dniach 1 i 2 lutego 2020 Białowieski Park Narodowy zaprosił miłośników wilka na czwartą edycję Wilczej Nocy. Tegoroczne wydarzenie miało międzynarodowy charakter – odbywało się w Puszczy Białowieskiej, po obu stronach granicy.

Po stronie białoruskiej całość przygotowała organizacja pozarządowa: Achova Ptushak Backaushchyny - APB-BirdLife Belarus. Impreza odbywała się na terenie białoruskiego Parku Narodowego "Biełowieżskaja Puszcza". W Polsce, podobnie jak w poprzednich latach, za organizację odpowiedzialny był Białowieski Park Narodowy. W wyjściach terenowych pomagali pracownicy Nadleśnictwa Białowieża.
W obu częściach wilczej imprezy – białoruskiej i polskiej, łącznie wzięło udział ponad 130 osób. Tyle tylko osób mogliśmy zaprosić, lecz zainteresowanych było znacznie więcej – po niespełna godzinie zapisów lista uczestników była zapełniona. Na wydarzenie złożyły się: sesja wykładowa na Białorusi i w Polsce, warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży, spektakl teatralny o wilku, nocne nasłuchiwanie wilków na Białorusi i szukanie ich śladów w Białowieskim Parku Narodowym i Puszczy po polskiej stronie.

Kilka grup prowadzili pracownicy parku: Andrzej Karczewski z Małgorzatą Karczewską, Małgorzata Szpakowicz z Mirosławem Lisickim, Artur Chorowiec z Mirosławem Kołodzińskim, Aleksander Żłobin z wolontariuszką: Ludmiłą Żłobin.
Dwie grupy prowadzili pracownicy Nadleśnictwa Białowieża: Łukasz Ławrysz i i Mirosław Superson.

fot: Cezary Korkosz, Jarek Solarczyk, Andrzej Stasiu, 

 design by LEMONPIXEL.pl