„Wydra i Przyjaciele” - nowy kwartalnik Drawieńskiego Parku Narodowego

Gazeta Drawieńskiego Parku Narodowego, skierowana jest do Wszystkich. Jednak głównym adresatem, w myśl powiedzenia: „…czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”, są uczniowie Szkół Podstawowych i Gimnazjów.
Bardzo nas cieszy, że w redakcji tego pisma biorą udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Drawnie. Okazali się bardzo zdolnymi, młodymi artystami doskonale władającymi słowem i kreską. Są więc autorami bardzo ciekawych legend o Drawieńskim Parku Narodowym, komiksu z wydrą w roli głównej i wielu wspaniałych rysunków.
„Wydra i Przyjaciele” nie tylko przekazują wiedzę o Drawieńskim Parku Narodowym, ale również chcą się bawić z czytelnikiem. Dlatego na stronach pisma znalazły się także, m.in.: krzyżówka, rebusy, kolorowanki i wycinanki. Nożyczki przydadzą się, aby wyczarować własnego zimorodka, albo na chwilę zamienić się w wydrę. W środku kwartalnika znajdziecie też tajemniczą kalkę, która na pewno będzie źródłem dobrej zabawy.
Pierwszy numer gazety już jest dostępny w naszych Punktach Informacji Turystycznej w Drawnie i Głusku oraz naszym sklepiku internetowym. Pismo jest bezpłatne, ponieważ Drawieński Park Narodowy otrzymał dofinansowanie na wydanie „Wydry  Przyjaciół”  z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
 

Z prawdziwą przyjemnością oddajemy w ręce naszych czytelników pierwszy numer  „Wydry i przyjaciół”. Drugi już jest w przygotowaniu. Kolejna premiera jeszcze przed wakacjami, czyli pod koniec czerwca.

Życzymy wspaniałej, rodzinnej zabawy.

 

Pracownicy Drawieńskiego Parku Narodowego.design by LEMONPIXEL.pl