Zdrowie prosto z leśnych kapeluszy

Park Narodowy „Bory Tucholskie” serdecznie zaprasza, na pierwszy po wakacyjnej przerwie, wykład z cyklu Czwartkowe spotkania z przyrodą pt. „Grzyby lecznicze – zdrowie prosto z leśnych kapeluszy”. Spotykamy się już 27 września br. o godz. 18.00 w siedzibie Parku w Charzykowach (ul. Długa 33). Prelegentką będzie Pani dr Barbara Grzesiak z Zakładu Biologii Środowiskowej, Wydziału Wojskowo-Lekarskiego z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Powszechnie uważa się, że grzyby nie dostarczają do naszego organizmu żadnych składników odżywczych, a jedynie posiadają walory smakowo-zapachowe. Ale czy na pewno?

Wiedza o właściwościach leczniczych grzybów pochodzi z krajów wschodnioazjatyckich i jest wykorzystywana przez ich mieszkańców od ponad 4 tysięcy lat. Dziś staje się coraz bardziej dostępna dla każdego z nas. Grzyby prozdrowotne na czele z Reishi – „grzybem nieśmiertelności”, Shiitake, Maitake i maczużnikiem chińskim, wspomagają odporność, poprawiają wydolność organizmu, wpływają korzystnie na pracę układu nerwowego, krwionośnego, pokarmowego, a nawet mogą skutecznie wspierać leczenie chorób cywilizacyjnych.

Na wykład w Parku Narodowym „Bory Tucholskie” zapraszamy wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o przedstawicielach królestwa grzybów, którzy mogą pomóc nam zachować zdrowie. Po prelekcji będzie można zobaczyć na żywo niektóre omawiane gatunki grzybów.

Wszystkich zainteresowanych tą tematyką serdecznie zapraszamy na wykład. Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie uczestnictwa do dnia 25 września br. na adres e-mail: b.grabowska@pnbt.com.pl lub tel. (52) 3355127. Ilość miejsc ograniczona.

/BG/design by LEMONPIXEL.pl